Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

29.12.2021

Imieniny

Tomasza, Dominiki, Dawida

Wyszukiwarka

Nawigacja

  • Pytania i odpowiedzi

Treść strony

PYTANIE/PROBLEM

Z jakich przyczyn zostaje zlikwidowana siłownia na hali sportowej? Przychodziło do niej dużo osób. Podobno sport to zdrowie, a zabiera się mieszkańcom możliwość dbania o swoją sylwetkę. 

[2021-02-18]

ODPOWIEDŹ

Anna Rusinowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mszczonowie

Szanowny Panie,

siłownia w hali sportowej służy mieszkańcom już od ponad 20 lat.

Przez ten czas mieszkańcy korzystali z jej usług w większym lub mniejszym stopniu. Zdarzało się, że była na jakiś czas oddawana w dzierżawę prywatnym osobom, które jednak widząc nierentowność przedsięwzięcia, związanego z małym zainteresowaniem, szybko rezygnowali. Przez większość czasu siłownia prowadzona była bezpośrednio przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Niestety ostatnie lata nie były najlepszym okresem jej działalności. Sprzęt pomimo dobrej jakości zestarzał się i wymaga dość kosztownej konserwacji. Samo wyposażenie, które było skierowane głownie dla osób trenujących profesjonalnie lub półprofesjonalnie kulturystykę, pozwalało na korzystanie z niej tylko bardzo nielicznej grupie użytkowników  - słownie kilku osobom. Rodzaj sprzętu wykluczał praktycznie korzystanie z niej osobom, które  szukały głównie ćwiczeń pozwalających na poprawę kondycji. Korzystanie z niej przez młodzież, w tym też przez uczniów   szkoły podstawowej czy też wcześniej gimnazjum było z powodów bezpieczeństwa prawie niemożliwe, a przez pewien czas nawet zabronione.

Od 1 stycznia 2021 r. hala sportowa stanowi część szkoły podstawowej i jest przede wszystkim podporządkowana potrzebom jej uczniów, tak by stworzyć im jak najszerszą ofertę sportową i rekreacyjną. Ważne jest to szczególnie teraz, gdy wszystkie dzieci znalazły się w zamknięciu z powodu pandemii.  Zrodziły się problemy związane z coraz bardziej postępującą utratą sprawności fizycznej i rosnącą otyłością młodszej części społeczeństwa. Dlatego też istnieje olbrzymia potrzeba przygotowania obiektów sportowych i zaangażowania się w aktywizację jak największej grupy młodzieży.

W związku z tym nie tylko nie zamykamy siłowni, ale chcemy zaproponować zmianę jej formuły i częściową wymianę urządzeń. Wszystkie urządzenia siłowni  będą mieściły się na górnym korytarzu hali i będą w sposób bezpieczny służyły przede wszystkim uczniom naszej szkoły oraz dorosłym osobom trenującym, pragnącym pracować nad swoją sylwetką. Dotychczasowe pomieszczenie siłowni zmieni się już niedługo w nowoczesną salę integracji sensorycznej, w której będą prowadzone zajęcia profilaktycz­ne i terapeutyczne dla dzieci z naszej szkoły, przedszkola oraz gminy. Ta sala w tygodniu będzie użytkowana przez kilkudziesięciu uczniów, potrzebujących profesjonalnej terapii pod opieką wykwalifikowanej kadry. Jak potrzebna jest ta sala, należy pytać rodziców zainteresowanych poprawą funkcjonowania swoich dzieci.

Robimy wszystko, by nowe  pomysły mogły dobrze  służyć naszym dzieciom i nam wszystkim.

Z poważaniem

Anna Rusinowska

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7952852

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.