Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

29.12.2021

Imieniny

Tomasza, Dominiki, Dawida

Wyszukiwarka

Nawigacja

  • Pytania i odpowiedzi

Treść strony

PYTANIE/PROBLEM

W związku z pojawieniem się informacji w busach relacji Żyrardów-Mszczonów, Mszczonów-Żyrardów o przedłużeniu trasy niektórych kursów do przystanku YKK (faktycznie bus dojeżdża do magazynów Biedronki) my pasażerowie korzystających z usług tych przewoźników oraz uzyskanej informacji,  iz wydłużenie tras spowodowane jest wnioskiem Urzędu Miasta w Mszczonowie niniejszym wnosimy o uznanie naszych potrzeb tj.:

1. W praktyce okazuje się, że wydłużenie trasy o "przystanek YKK" zostało dostosowane do 1 osoby.

2.My pasażerowie (średnio 5-10 osób) ze Mszczonowa, którzy muszą dojechać do Żyrardowa do pracy na godz.6.00 nie mamy innej alternatywy, jak pierwszy bus do tej pory odjeżdżający o godz. 5.20 ze Mszczonowa, ktory przy wydłużonej trasie odjeżdża później . Obecnie kilka, czy kilkanaście osób musi się dostosować do potrzeb 1 osoby. Należy nadmienić, iż kupując bilet u przewoźnika zawieramy z nim umowę cywilnoprawną na wykonanie danej usługi, a okazuje się że my jako strona umowy właściwie nie mamy żadnych praw, natomiast przewoźnik może sobie bezkarnie zmieniać warunki umowy.

3.Wydłużenie trasy powoduje poźniejszy wyjazd ze Mszczonowa przy dobrych warunkach atmosferycznych, braku korków "na przemysłówce", czy trasie do Żyrardowa nie jesteśmy obecnie w stanie dotrzeć do pracy na godz. 6.00. Nadmieniamy, iż my nie dojeżdżamy tylko do końcowego przystanku PKP, ale również korzystamy z innych środków transportu: PKP, miejskiego, czy podmiejskiego, jak również idziemy pieszo do zakładów pracy. Niek każdy pracodawca wykazuje zrozumienie dla dojeźdżających, że się spóżniają do pracy.

Na nasze monity (my rozumiemy, że jest potrzeba wydłużenia trasy do przystanku YKK), by wobec tego zmienić pierwszy kurs z Żyrardowa z 5.00 na 4.50 uzyskaliśmy odpowiedź, że nie ma takiej możliwości.

4.Wobec pogarszającej się sytuacji dojazdów relacji Żyrardów-Mszczonów: braku możliwości dojazdów w niedzielę i święta (żaden przewoźnik nie wykonuje kursów), zmian w rozkładach jazdy- dotyczy to w szczególności okresów tzw.: przedświatecznych, długich weekendów, gdzie przwoźnicy w dni powszednie stosują sobie rozkład sobotni- co na to obowiązujące przepisy!!! (nie wszystkie osoby mają możliwość dostosować się do tych praktyk, bowiem nie każdy ma możliwość brać w tych okresach urlopy, czy organizować sobie inny środek traportu, by dojechać na 6.00 do pracy, bo pierwszy kurs ma miejsce np.: o 7.30.

6.Sytuację utrudnia również fakt rezygnacji jednego z przewoźników-PKS-u Grodziska Maz- do tej pory nie udało nam się ustalić, czy te kursy zostały zawieszone, czy zlikwidowane. Użytemu przez w/w przewoźnika argumentowi o braku chętnych pasażerów przeczą fakty, gdzie w godzinach tzw.: zwiększonej przepustowości tj.: godzinach, gdzie uczniowe, pracownicy wychdzą ze szkół/ pracy busy obecnie obsługujących trasę Żyrardów-Mszczonów przewoźników są przepełnione.

Mając na uwadze powyższe wnosimy jak na wstępie.

Pasażerowie busów relacji Żyrardów-Mszczonów 

[2019-10-02]

ODPOWIEDŹ

Małgorzata Krześniak Wydział Rozwoju Gospodarczego

W zakresie transportu zbiorowego na linii Mszczonów – Żyrardów – Mszczonów działają przewoźnicy świadczący usługi na zasadach rynkowych, bez dopłaty gminy. Organizatorem takiego transportu jest Powiat Żyrardowski. Gmina nie ma bezpośredniego wpływu na godziny odjazdów busów. Każdy przewoźnik dostosowuje godziny odjazdów tak, aby przewieźć jak największą liczbę pasażerów, co bezpośrednio przekłada się na jego zysk. Dodatkowy przystanek wynikał z wniosku zainteresowanych i przedłużenie linii zostało uruchomione przez przewoźnika na okres próbny jednego miesiąca, co pozwoli zdecydować przewoźnikowi czy utrzyma tę trasę czy nie. Przy zmianach rozkładu jazdy, co jest naturalnym działaniem przewoźników na wszystkich trasach zawsze będą zadowoleni i niezadowoleni.

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7952857

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.