Kontakt

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów
centrala: +48 46 858 28 20
e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl

Kalendarz

29.12.2021

Imieniny

Tomasza, Dominiki, Dawida

Wyszukiwarka

Nawigacja

  • Pytania i odpowiedzi

Treść strony

PYTANIE/PROBLEM

Witam serdecznie panie Burmistrzu,

74 dni wolnego tyle trwają wakacje dzieci w bieżącym roku. Radość dzieci i nie lada wyzwanie dla rodziców. Szukając informacji w sieci gdzie we Mszczonowie  organizowane są zajęcia w czasie wakacji tj półkolonie czy inne formy urozmaicenia czasu wolnego dzieci pozostajacych w mieście (poza tymi trwajacymi 1-2 godziny) nie znalazłam nic. Żadnej informacji o zorganizowanej aktywnej formie spędzenia czasu wolnego dziecka w wymiarze co najmniej 6/8 godzin!

Panie Burmistrzu jesteśmy z Panem już kolejny rok, winszuje sukcesów inwestycyjnych Gminy ale chciałabym by pamiętał i pomógł Pan, także i nam rodzicom. Nasz urlop rodzica/pracownika nie wystarcza by być z dzieckiem przez całe wakacje (2,5 miesiaca), babie i dziadkowie też pracują. 

Czy tak jak w innym ościennych gmianch i we Mszczonowie przy współpracy Gminnych Placówek Oświatowch, Miejskego Ośrodka Kultury,etc. może być organizowany wakacyjny czas dzieciom? 

Panie Burmistrzu czy pomoże Pan by w kolejnym roku/latach dzieci Mszczonowa mogły mieć możliwość i aktywnie w sposób zorganizowany, nie w domu a z rówieśnikami spędziły ten wolny czas?

Pozdrawiam

Justyna Socha 

 

 

[2019-06-28]

ODPOWIEDŹ

Ewa Zielińska, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Mszczonowie

Szanowna Pani,
istotnie, gminne placówki nie organizują dla dzieci i młodzieży półkolonii. Podejmowaliśmy taką próbę kilka lat temu i nie było wówczas zainteresowania ze strony rodziców taką formą opieki nad dziećmi. W przyszłym roku wiosną ponownie zrobimy rozeznanie potrzeb w tym zakresie. Należ jednak liczyć się z tym, że półkolonie będą płatne.
Obecnie, najmłodsze dzieci (w wieku przedszkolnym) mogą jeszcze skorzystać z zajęć prowadzonych przez gminne placówki przedszkolne w ramach dyżurów wakacyjnych. Rodzic może na czas dyżuru wakacyjnego zapisać dziecko do dowolnej placówki w gminie, która ma jeszcze wolne miejsca.
W naszej gminie dzieci nie muszą nudzić się w czasie wakacji. Gminne instytucje przygotowały w ramach akcji „Lato w mieście” wiele ciekawych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Szczegóły bogatej oferty można znaleźć na stronach www Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mszczonowie oraz na oficjalnej stronie Mszczonowa:
Programy akcji „Lato w mieście” dostępne są też w siedzibach jednostek organizujących wakacyjne zajęcia oraz w siedzibach gminnych szkół.
Mszczonowskie Termy przygotowały na czas wakacji specjalną ofertę cenową dla dzieci i młodzieży – mieszkańców gminy.
Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty kierowanej do dzieci i młodzieży.
 

Newsletter

Aby otrzymywać najświeższe informacje dopisz się do naszego newslettera.

Licznik odwiedzin

7952857

Baner

Współpraca

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Mszczonowie
Plac Piłsudskiego 1, 96-320 Mszczonów

18° 47' 57" N 53° 13' 80" E

pokaż na mapie
centrala: +48 46 858 28 20

Sekretariat Burmistrza
tel.: 46 858 28 40, fax: 46 858 28 43

e-mail: urzad.miejski@mszczonow.pl
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek 8.00 - 16.00
Środa 8.00 - 16.00
Czwartek 8.00 - 16.00
Piątek 8.00 - 16.00
w górę
Copyright © 2009 - 2011 - Gmina Mszczonów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.